Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 305 komentarzy

Moje komentarze

 • @wk..ny 12:21:59
  Jasne że z sympatii ;)
  Te zrzuty pamiętam - dwa razy brałem w nich udział. W większości spraw masz rację więc pozwól że tym razem nie będę z Tobą polemizował. Neon to fajne miejsce - tu też masz rację. Dlatego tu jeszcze jestem. Masochistom przecież nie jestem :))
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Jasiek 10:34:22
  Obojętnie jakie referendum zrobią partie polityczne to będzie ono służyło tylko i wyłącznie umocnieniu systemu partyjnego. Czyli tak jak sławny list Kuronia i Modzelewskiego "LIST OTWARTY DO PARTII" który w istocie był tak samo partyjną deklaracją tylko podjętą z drugiej strony tak referendum zorganizowane przez obecne partie umocni władzę ich samych. A przecież chyba nie o to nam chodzi!! Konstytucja ...ta z 89 została napisana by przystemplować ustalenia Magdalenki i Okrągłego Stołu. Czyli kasa i stanowiska dla posłusznych. To oni tworzą dzisiejsze partie polityczne (lub ich dzieci)
  Powinno się stworzyć Konstytucję Obywatelską ale wszystkie te kasty które nas orzynały przez ostatnie 30 lat nigdy do tego nie dopuszczą. Kto wierzy w to że są tacy którzy dobrowolni oderwą ryja od koryta są idealistami lub naiwniakami.
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @wk..ny 10:19:39
  Salonu wtedy jeszcze nie było. Tak myślałem o naszych ( często niezbyt miłych ) rozmowach. Dla mnie sprawa jest dość jasna. W tych czasach właściciel części ludzi "z nazwiskami" i tym pracującym w redakcji płacił i to dobrze płacił. Przestał płacić i się sypnęło. Zobacz listy polityków którzy pisali na NE. Po tym jak kasa się skończyła to skończyły się ich występy. A powiedzmy sobie szczerze jeśli ja czy ty napiszemy coś rewelacyjnego to przeczyta to może z 5 tys osób. JKM palnie jakiś tekst na 5 linijek i przeczyta to 50 tys. No i jest szansa że ktoś z nazwiskiem też mu odpowie. No i karuzela się kręci
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Jasiek 09:50:46
  Dobrze liczysz. Proszę jednak weź pod uwagę ruch całościowy i to że w końcu ktoś naprawi możliwość wgrywania wideo - mam nadzieję. Trzeba by było zmierzyć rozbić ruch na poszczególne godziny. Raz widziałem stronę która od 8 do 10 robiła ruch niesamowity a później robił się leniwiec. Ale ok - główny argumentem jest powierzchnia. Gdyby teraz całość przenieść na tani serwer to wszystkie archiwa by się poszły j..... A tam są o ile pamiętam wpisy nawet z 2011 roku. Szkoda tego ale właśnie archiwa zabierają gro miejsca.
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Jasiek 00:21:15
  Nisza istnieje. Tylko aby się w nią wbić trzeba a) Zdecydować się w którą stronę się idzie i mocno na to postawić. Portali o wszystkim i niczym jest dość. b) Pieniądze niestety są potrzebne. Jeden to kwestie techniczne. Masz stary skrypt - masz mniej możliwości, masz nowy to masz ich więcej. SEO czyli praca z wyszukiwarkami - można to robić domową metodą ale to jak klepanie samochodu młotkiem. Firmy za taką pomoc biorą konkretne pieniądze. Tu mogę wymienić jeszcze wiele rzeczy w które trzeba zainwestować żeby osiągnąć rezultat. Teraz kwestia kontrowersyjna ale podstawowa. Dostajesz to co możesz dać. Pozwól że Ci to wytłumaczę na Twoim przykładzie. Absolutnie ci nic nie insynuuje - jest to tylko przykład. Napisałeś fajny artykuł który ma szansę się solidnie wypromować. Teraz wszystko zależy od Twoich ambicji / celów. Możesz ten artykuł wypuścić na paru równorzędnych portalach. Jeden oferuje Ci za Twoją pracę 600 zł a inne nic. Który wybierzesz? Powiedzmy że chcesz się wypromować i finanse Cię nie interesują. Jeden portal da Ci 50 tys wejść a drugi dwa tys - który wybierzesz? Załóżmy że jesteś totalnym idealistą. Możesz artykuł puścić na portalu gdzie jest mieszanka różnych tekstów lub możesz wydrukować go na portalu który propaguje idee zbliżone do Twoich - który wybierzesz?
  Moim konikiem jest historia ostatnich 60 lat. Żeby mieć dobre teksty musiałem ściągnąć dobrych historyków. Na początku musiałem im płacić żeby pisali. Teraz nie muszę tego robić bo wydrukowanie czegoś u nas daje prestiż w środowisku. Tak to mniej więcej działa od zaplecza.
  Musisz też wsiąść pod uwagę to że technika odgrywa tu dużą rolę. Nikt nie chce pisać na portalu gdzie tekst się łamie a serwer gaśnie co jakiś czas. Telewizje internetowe z którymi współpracujemy nigdy by nam nie dały swoich materiałów gdyby filmy się zacinały lub znikały po cenzurze np. Facebooka czy YT. I tak to się kręci.
  Świadomie nie napisałem nic o Neonie bo obecnej sytuacji nie znam więc nie mam też pomysłów jak ją można by zmienić. Czytałem że Neon ma jakąś radę programową więc może oni wejdą z jakimś fajnym projektem - mam taką nadzieję!!
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Jasiek 17:01:05
  Wtedy powinieneś był pytać o pieniądze :D - w Nowym Ekranie.
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Jasiek 14:59:50
  Wiesz tak jak to się wtedy odbywało nie wiem. Nie znam też rozmów właściciela z tzw. sektorem finansowym ponieważ pieniędzmi się nie zajmowałem. Nawet nie wiedziałem do końca czy mamy jako Neon jakieś pieniądze czy nie. Czasami nacinałem się przypadkiem na jakieś info ale ani go nie sprawdzałem ani nie starałem się na tym nic zarobić między rozmowy o pieniądzach przechodziły mi między uszami.
  Te wczorajsze liczby podałem nie w tym celu żeby wykazać że ktoś rządził lepiej a ktoś gorzej lecz jako argument dla skonfliktowanych stron że gdy łódka nabiera wody nie ma sensu jeszcze na dodatek wszczynać bijatyki. Nie jest moją winą że ktoś z tego wyciągnął takie wnioski jakie wyciągnął. ...Sytuacji finansowej p. Opary nie znałem bo spotykaliśmy się raz na miesiąc by umówić się w sprawach portalu - nie zadawałem pytań prywatnych. Z drugiej strony gdybym nawet coś wiedział i zapewne wiem to bym o tym nie mówił na forum publicznym bo nie jest moim obyczajem obgadywanie ludzi.
  Masz rację. By stworzyć coś medialnego trzeba mieć dużo ludzi
  M
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Oświat 12:33:12
  Absolutnie nie chcę podważać Twoich kompetencji ale Twoja propozycja jest ....cóż niedopasowana. Tą stronę oglądałem. Czy widzisz jej adres? To jest domena na hostingu wordpress. Jeśli skontaktujesz się z supportem wordpress i powiesz im że chcesz u nich wrzucić duży portal z dużą ilością wejść to zobaczysz jaką otrzymasz odp. Neon w swoim czasie generował duży ruch z ciężkimi plikami graficznymi. W tym wypadku w grę wchodzi tylko WordPress Hosting SDD. To kosztuje ok 80 zł na miesiąc ale nie w tym jest problem. 35GB SSD Space - to jest maks. pojemność dysku. Mój serwer ma 2 Tbit. Neon o ile pamiętam miał po 7 latach działania zajętą 15 x większą powierzchnię dysku niż maksymalna powierzchnia oferowana przez wordpress. Tego nie przeskoczysz. Na takim generalnym hostingu pomimo że oferują Ci max speed to otrzymujesz 1 lub 2 rdzenie - na dedykowanym 8 lub 16. Widzisz różnicę? Mówiąc wprost gdyby to było takie proste to np. Onet czy WP też by chodziły po taniości na takich serwerach. Niestety tego nie da się zrobić. Teraz z innej beczki. Wordpress jest obecnie najpopularniejszym CMS na świecie i związku z tym jest też najczęściej hakowany. Ja np. po paru minutach wiem już prawie wszystko o Twoim WP. Np. że autorem szablonu jest Konstantin Kovshenin, wiem jakie wtyczki masz włączone, gdzie szukać plików typu java, wiem że zainstalowałeś Jetpack przez który można się przebić i znam Twój adres DNS. Widzę też wiele innych rzeczy o których tu nie będę pisał. Strona fajna ale przyoszczędziłeś na zabezpieczeniach.
  Duże portale na darmowych hostingach po prostu nie działają. Na moim portalu jeden dobry film wygenerował 84 Gb ruchu w ciągu doby!! WP oferuje 200 GB Monthly Bandwidth czyli w jeden dzień zabiłbym 1/3 moich możliwości. Jeszcze jedno. WordPress Enterprise - czyli najlepszy pakiet sam ogłasza że jest "Ideal for 200,000 monthly visitors" Jeśli Neon ma tylko 10 tys wejść dziennie to i tak przekracza o 1/3 tą liczbę. Jak sam widzisz - cena to nie wszystko.
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @
  5/5
  Rozmawiałem z Ukraińcem o wojnie na Ukrainie...
 • @Oświat 09:18:16
  Nie w tym jest meritum bo nie o pieniądze chodzi. Co do kasy to powiem Ci tak. Moja umowa z informatykiem zależała od ilości godzin które musiał spędzić przy poszczególnych działaniach. Jak chyba rozumiesz sumy bez jego zgody nie mogę Ci podać. Skrypt Neonu został zakupiony na długo przed moim przyjściem. Wiem tylko że w grę wchodziły ciężkie pieniądze. W chwili kiedy zorientowałem się że ten skrypt jest taki stary to zadzwoniłem do tej samej firmy która pisała oryginalny skrypt i zapytałem ile kosztowałoby wykonanie nowego. Powiedziano mi że od 6 tys w górę. Tak na palcach obliczyłem że byłby to koszt ok 20 tys. za skrypt plus robocizna. Nie wiem ile Neon płaci za hosting ponieważ nigdy nie miałem dostępu do serwera i nawet nie wiem kogo mógłbym zapytać. Wiem że najtańszy serwer dedykowany to cena ok 350 zł miesięcznie. Chcesz mieć coś porządnego z szybkimi dyskami o dużej pojemności i full serwis to cena może dojść do 3 tys. miesięcznie. Uaktualnienie oprogramowania serwera - do tego użyliśmy firmy zewnętrznej kosztowało 2100. Za Hosting mail-a ( to też robiła firma zewnętrzna ) teraz nie pamiętam ile zapłaciłem.
  Przymusowy powrót do przeszłości.
 • @Husky 22:47:15
  "Odsłon: 148"
  Udało Ci się :))). Licznik popędził jak struś pędziwiatr :D
  Deklaracje, oświadczenia, apele Wszechsłowiańskiego Zjazdu
 • @
  Życzę powodzenia. Będę czekał na Pana następne wpisy!!
  Przerwa będzie długa
 • @ikulalibal 14:05:01
  Zauważ dół artykułu. Tam masz źródła artykułu. 1. Steven Gventer blog. Gdy klikniesz na link otworzy ci się strona https://stevengventer.panjury.com/
  Na stronie jest jeden artykuł podpisany przez Patryk Szczepaniak, oko.press. Więcej wpisów ww. ppłk na "jego" blogu nie ma. Więc jaki to blog z jednym wpisem a na dodatek wpis jest podpisany przez Patryka Szczepaniaka. To jak to jest .... ppłk nie umiał się podpisać i poprosił "dziennikarza z oko.press żeby to zrobił?
  Po drugie jeśli ktoś z was przeczyta ze zrozumieniem ten artykuł to szybko się zorientuje że taki wpis nie mógł powstać z tej prostej przyczyny że jeśli ktoś już dochodzi do stopnia ppłk nawet w polskiej armii to wie gdzie mu wolno dziobem kłapać a gdzie nie wolno. Za taki wpis pan ppłk szybko został by szeregowcem bo Amerykanie mają oficjalnie nakazaną maksymalną tolerancję dla tubylców po prostu żeby ich nie zrazić do siebie i nie być traktowanym jako okupant.
  Weź dla przykładu tekst cyt.: "Od razu widać, że Polska to światowe bagno". Nazywanie polskich żołnierzy tubylcami, teraz następny cytat: "Polacy tak i nie dali sobie rady wypełnić wszystkie zadania. BWP i czołgi zepsute, broń i amunicja nieobsługiwana przez żołnierzy, ale piją dobrze" – dodał Gventer. To dodał Gventer jest też w wersji angielskiej. Po prostu Amerykanin to megaloman i chce żeby wszyscy wiedzieli że on to napisał ( przecież to jego blog). Kolejny cytat.: "Pijacy, narkomani, złodzieje, próżniaki to są żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej" i po takim wpisie pan pułkownik miałby pojawić się na następnym poligonie i mieć nadzieję na współpracę z tubylcami?
  Ergo: Alby mamy do czynienia z amerykańskim żołnierzem o poziomie intelektualnym krewetki ale jest to kolejna prowokacja oko.press pana Sorosa. Wy sobie myślcie co chcecie. Wszystko co wychodzi spod łapy Severyna Blumsztajna ma u mnie zerową wiarygodność a ta afera jest szyta zbyt grubymi nićmi.
  Dowódca Grupy NATO Gventer: Polacy to pijacy a narkomani!
 • @
  Zauważ miły autorze że to co przedrukowałeś to nie jest żaden "Steven Gventer blog" lecz artykuł napisany przez Patryka Szczepaniaka z oko.press.
  "Artykuł wypuszczono na platformie blogowej Panjury a cały blog generała składa się z tego jednego "artykułu"
  Dla przypomnienia oko.press to skrajna bojówka GW od wypuszczania właśnie takich wiadomości.
  Dla przypomnienia:
  Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej “OKO”
  została założona 10 marca 2016 r. przez Helenę Łuczywo, Seweryna Blumsztajna, Jacka Rakowieckiego, Jana Ordyńskiego i Piotra Pacewicza. Radę Fundacji OKO tworzą prof. Monika Płatek, prof. Marcin Król, Jarosław Kurski, Jerzy Baczyński oraz Jacek Kucharczyk.
  Proszę sprawdzaj swoje materiały :) ....np. inne wybitne materiały tego samego autora spod znaku pana Sorosa
  https://oko.press/autor/patryk_szczepaniak/
  Dowódca Grupy NATO Gventer: Polacy to pijacy a narkomani!
 • @
  Myślałem że dowiem się czegoś ciekawego o tej sprawie ... może liczyłem na jakąś analizę. Tu sorry ale znalazłem tylko streszczenie artykułów z GW. Zmarnowałem czas.
  Prezydent Opola wkręca PiS. Głos wyjaśnienia z Opola
 • @
  To zupełnie normalna historia.
  Wszystko zaczyna się od tego że ta kobieta dostała się pewnie po pierwszej wpadce z prochami na projekt. Polega on na tym że uzależniony delikwent chodzi do specjalnie przeznaczonych punktów i otrzymuje metadon lub jakiś lek pochodny.
  Ma to dwa zastosowania. Po pierwsze pomaga zniwelować skutki fizyczne abstynencji. Po drugie blokuje receptory także przyjęcie prochów nie wywołuje pożądanego efektu. Po pewnym czasie wskazana jest relokacja by oderwać osobę poddaną terapii od środowiska.
  I to się stało zapewne w przypadku tej kobiety. Mogę Ci zagwarantować że śledzenie wszystkich narkomanów w Norwegii jest po prostu niemożliwe ze względów technicznych ale są kontrolowani w chwili kiedy pobierają metadon - żeby stwierdzić czy nie aplikują sobie czegoś na boku.
  Ta terapia jest okresowa więc kobieta pewnie zakończyła kurację i wypadła spod wszelkiej kontroli i pewnie nałóg wrócił. Jeśli ją policja zaobserwowała w towarzyskie narkomanów to jest możliwe że mężowi odebrali broń z tego powodu choć akurat przechowywanie broni jest regulowane b. ścisłymi przepisami.
  Te 30 tys jej wypłacili bo bo takie są przepisy. Każdej matce to przysługuje szczególnie że po terapii nie wiedzieli że wróciła do nałogu.
  W prawie norweskim nie ma przepisów które by określały prawo do przymusowej aborcji. Do lat 50 przeprowadzano sterylizacje ale to dotyczyło chorób psychicznych które uważano za dziedziczne.
  I masz racje. To olbrzymi problem jeśli nowo narodzone dziecko ma symptomy odstawienia - to jest tragiczne ....
  SA LUDZIE, KTORZY NIE POWINNI MIEC DZIECI!
 • Haaaa
  Testówka wyszła w morze. To tak jak Rosjanie którzy testują 5 czy 6 rodzajów broni 5 generacji. Jak przejdzie testy to cudo to jeszcze musi zaliczyć testy morskie które właśnie oblał USS Zumwalt. Też 5 generacji. Ale w przypadku że wszystko będzie dobrze to czeka go jeszcze wizyta w stoczni. Cel - instalacja systemów i uzbrojenia.
  Weź sobie ten artykulik zapisz i opublikuj za jakieś 2 lata. Będziesz wtedy miał się czym cieszyć.
  Pierwszy lotniskowiec nowej generacji wyszedł w morze
 • @
  Waść jesteś niepoprawny w swojej dezinformacji. Norwegowie mają tyle z funduszami norweskimi wspólnego ile Szwajcaria z funduszami szwajcarskimi. Monopol na dysponowanie pieniędzmi ma fundacja "Batorego". To ona zatwierdza programy, szkolenia i daje na to pieniądze. Norwegowie wpłacają te pieniądze tylko z jednego powodu. By utrzymać wolny handel z Unią. Reszta ich mało obchodzi. Ergo: Zażalenia proszę pisać do p. Sorosa.
  Handel Ludźmi - szkolenie dla nadludzi
 • @ Autor
  Świetny tekst jak zresztą zawsze. Niestety parę drobnych spraw zabrakło. Po pierwsze to w Kaliningradzie znajduje się obecnie ok. 4 dywizje gwardyjskie. To fakt. Do tego są jednostki Specnazu. NATO doliczyło się 2 batalionów ale analitycy przyznają że tak naprawdę to nie wiedzą ile ich jest.
  Po drugie to na obszarze Kaliningradu znajdują się jednostki rosyjskich PMC ( tych których banderowcy nazywają "zielonymi ludzikami"). Chodzi głównie o HSG i Wagner. Pytanie czy stacjonują tam na stałe pozostawiam bez odpowiedzi ponieważ jej nie znam.
  Trzecia sprawa to ilość wojska w Kaliningradzie i ilość uzbrojenia to dwie różne sprawy. Przed Jelcynem na tym terenie była 11 Armia Gwardyjska. Tą Armię wycofano w 1996/7 roku. Nie wycofano jednak sprzętu ani nie zniszczono infrastruktury.
  Biorąc pod uwagę ten fakt nie będzie przesadą stwierdzenie że w ciągu niewielu godzin garnizon Kaliningradu może być zwiększony o 24 tysiące żołnierzy i dysponować zapleczem w postaci 150 tys ludzi personelu wojskowego.
  Na koniec. Lotnictwo. Z Kaliningradu wycofano część sił powietrznych lecz przemieszczono je na lotniska znajdujące się na Białorusi. W bezpośredniej bliskości więc ten fakt niczego poza statystykami nie zmienił.
  Pozdrawiam
  M
  Zagrożenie z Królewca?
 • @
  Jest to bardzo dobra wiadomość!! Zdrowia życzę.
  Trudny powrót

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930