Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 305 komentarzy

Przeprosiny dla NEON - u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chciałem w tym miejscu zbiorowo przeprosić i napisać to co chyba 5 razy napisałem indywidualnie.

 

 

Jest sporo osób które piszą do mnie i pytają się czemu nie publikuje tu na NEONIE i czy coś się stało. Nic się nie stało i wszystko jest normalnie. Nie mam żadnych zakazów ani nikt mi nie szkodzi poza jednym usunięciem mojego postu z archiwum nie mam podstaw do skarg. Nie uważam też żeby ktoś minie specjalnie dyskryminował lub uniemożliwiał mi pisanie. Decyzja o ograniczeniu pisania tu wynikła nie z jakiejś obrazy lecz z konstatacji tego że nasze drogi troszkę się rozeszły. Może zmierzamy do tego samego celu lecz innymi ścieżkami.

NEON to grupa ludzi o określonych poglądach, potrafiąca świetnie je wyartykułować lecz opiera się głównie na przetwarzaniu tego co ktoś kiedyś powiedział, napisał lub stwierdził. Jest to dokumentowanie lub udawadnianie racji które już kiedyś zostały wyartykułowane. Jest to słuszne gdyż poglądy trzeba bronić i je przypominać.

Ja i pewna grupa ludzi postanowiliśmy zacząć od nowa. Nie tylko przypominamy starą historię ale też tworzymy nowe opracowania rzucające nowe światło na to co się stało ale też tłumaczące bieżące wydarzenia poprzez odwoływanie się do historii i analizy porównawczej. Nie jestem pewien czy takie działania spotkały by się z zainteresowaniem na portalu. Żeby nie być gołosłownym opracowaliśmy 4 części historii o Rzezi Wołyńskiej i kresów wschodnich:

Podłoże Rzezi Wołyńskiej, Rzeź Wołyńska, Współczesna Ukraina i Rzeź Wołyńska i Akcja „Wisła” na opublikowanie czeka jeszcze jedna część która omawia kwestie wołyńskie z perspektywy 3 RP. Opublikowaliśmy też materiał o przemyśle zbrojeniowym w 2 i 3 RP czyli o systematycznym rozbrajaniu Polski. Teraz mamy na tapecie partie polityczne w Polsce a pierwszym etapem będzie omówienie czerwonego harcerstwa czyli miejsca gdzie wykuwały się kadry które do dziś stanowią o losach tego kraju. Wszystkie te opracowania są autorskie i nigdy nie były publikowane w Polsce.

Może to głupie ale znaleźliśmy hobby i misję która według nas polega na tym że poprzez pokazywanie faktów i powiązań między nimi można pokazać prawdziwe oblicze tego co się stało w tym kraju przez ostatnie dziesięciolecia. Być może dzięki temu będzie można też stworzyć prognozę tego co stanie się w przyszłości.

Nie chcę wpadać w dyskusję o roli żydów, Rosjan czy innych nacji. Nie chcę niekończących się polemik o tym kto zawinił a kto nie. Chcę faktów i możliwości oceny ich bez kłótni i propagandy a za to z udziałem profesjonalnych historyków.

Z tego powodu prawie mnie tu nie ma za co bardzo przepraszam i mam nadzieję że to wytłumaczenie wystarczy.

Marx 8888 / Ex - admin itd

KOMENTARZE

 • ------HISTORYCZNY RACHUNEK CIĄGNIONY
  --Polsce należy się prawda.
 • Nic się nie stało i wszystko jest normalnie.
  Jeśli nic się nie stało to dlaczego się stało.
  Czytam na bieżąco wpisy na Twoim autorskim blogu , znakomite teksty,tematyka dla wszystkich ale komentarzy jak na lekarstwo.
  Co stoi na przeszkodzie by i tu je zamieszczać.Zwłaszcza że masz tu swoich fanów, i garstkę...... tych, no tych, co .....
  Warto by wkleić tu dobry tekst o agentach KGB, bo to temat na czasie. Wiesz, Zmiana, Pan P itd
  Wszystkim polecam :
  http://www.anty-news.waw.pl/polityka/walesa-problem-agentami/

  Pozdrawiam
  5+
 • @ninanonimowa 07:31:25
  Szanowny Panie Marx,

  Nie wiem dlaczego nasze drogi się jakoś rozeszły.
  Nigdy w sumie nie było między nami nieporozumień.

  A artykuły na temat historii Wołynia, Rzezi Wołyńskiej czy obecnej sytuacji na Ukrainie - były zawsze mile widziane i czytane na NEon24.

  Tak samo zreszta jak i wiele innych spraw o których Pan pisze.
  Np, kwestii sytuacji w przemyśle zbrojeniowym.

  Myślę, jestem pewien w 100% - że jest między nami wiele wspólnego.
  A rzeczy które nas dzielą - są do obgadania.

  Zapraszam do współpracy i pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • Marx? :))))
  Piszesz...
  "NEON to grupa ludzi o określonych poglądach, potrafiąca świetnie je wyartykułować lecz opiera się głównie na przetwarzaniu tego co ktoś kiedyś powiedział, napisał lub stwierdził. "

  Piszesz o tych "wklejaczach"?? :))))
  Oni mają poglądy? określone? heheh
  Osobiście dla mnie, to nie żadni "poglądowcy" tylko zadaniowcy!!
  Proszę tutaj natychmiast wstawiać swoje wpisy i to nie jako ex admin tylko pod swoim nickiem!!
  Temat Wołynia... i przyszłości Polski na pewno obchodzi naszych czytelników i podczas mojego dyżuru na pewno pójdzie na 1!

  Pozdrawiam :)
 • @Husky 07:50:24
  Twoja fobia antyrosyjska jest już wręcz chorobliwa .Idź się leczyć człowieku dopóki nie jest za późno.Jak nie masz w tym Londynku dobrego lekarza przyjedź do Polski.Tu cię wyleczą ze wszystkich fobii.A jak cię nie stać na dobrego lekarza polecam kurację gumowym młotkiem tak ze trzy razy dziennie walnij się w łeb na pewno pomoże .co prawda ja nie próbowałem ale znam takich podobnych do ciebie którym ta kuracja pomogła.

  No i tak dla przypomnienia to KGB nie istnieje już od dobrych kilkunastu lat.Chyba gdzieś od 1991 roku.
 • @Husky 07:50:24
  Myślę ze powinieneś czytać ...ale i też zrozumieć to co czytasz, ty bardziej jeśli ktoś pisze jasno i wyraźnie ....

  ,,Nie chcę wpadać w dyskusję o roli żydów, Rosjan czy innych nacji. Nie chcę niekończących się polemik o tym kto zawinił a kto nie. Chcę faktów i możliwości oceny ich bez kłótni i propagandy a za to z udziałem profesjonalnych historyków."

  Tak jak napisał ,matterhorn, masz objawy fobii ,pomyśl o tym...

  Jeśli masz jakieś ciekawe informacje - ,, Wiesz, Zmiana, Pan P itd " - to się podziel tym , w innym wypadku jest to żałosne biadolenie .

  Wielu z was nic od siebie ...przekopiować ...wkleić ..zaistnieć ..niech ta karuzela kręci się dalej ...
 • @Husky 07:50:24
  Właśnie o to chodzi żeby opisywać fakty i wydarzenia bez wchodzenia w preferencje polityczne. Wszyscy mamy pojęcie o tym co się dzieje ale podchodzimy do tego z różnych stron. Mnie zależy na tym żeby dodać trochę informacji i faktów tak żeby każdy miał możliwość samodzielnej oceny.
  Pozdrawiam
  M
 • @ninanonimowa 07:31:25
  Masz 100% racji.
 • @Ryszard Opara 08:31:36
  Ja nie przypominam sobie jakiegoś konfliktu który by cokolwiek miał zmieniać w naszych relacjach. Owszem mieliśmy różne podejście do paru spraw mi. dotyczących przyszłości i metodyki ale ( przynajmniej ja tak uważam) takie różnice są czymś naturalnym.
  Szczerze powiedziawszy to wyciszenie i zajęcie się tym co mnie interesuje bardzo dobrze mi zrobiło. Jednak lepiej widzieć sprawy z dystansu niż siedzieć w kotle. I to chyba dobrze że NEON odpoczął ode mnie a ja od NEON-u.
  Teksty nad którymi teraz pracujemy to są serie. Opracowaniu Wołynia brakuje jeszcze jednaj części. Gdy będzie kompletna to z przyjemnością ją opublikuje. Geneza rządzącej mafii dopiero startuje więc potrwa to trochę nim całość będzie gotowa.
  Oczywiście jakieś lepsze artykuły mogę publikować na bieżąco.
  Pozdrawiam
  M
 • @Astra 09:05:34
  Dziękuje Ci bardzo :) Trochę różnimy się w ocenie ludzi ale faktem jest że parę osób zbyt często wkleja cudze myśli choć czasami warto puścić jakiś wartościowy tekst który się przeczytało. Z tym natychmiast będzie problem ale postaram się systematycznie coś dodawać od siebie
  Pozdrawiam serdecznie
  M
 • @Ex admin 14:13:23
  Czyli prawdziwe dziennikarstwo :)
 • @matterhorn 09:25:13
  //Twoja fobia antyrosyjska jest już wręcz chorobliwa //

  serio

  to wstrząsające, co ja teraz zrobię, jak rzyć, jak rzyć
 • @fabi 13:48:08
  no to czekamy na Twoje wpisy
 • @Husky 18:24:13
  nie odwracaj kota ogonem, bo widzę że tak naprawdę tylko to Cię zabolało .
  Nie wiem co Tobą kieruje, że doskonale wpisujesz się w ten propagandowy ton.
 • @fabi 20:11:52
  KGB
 • Autor!
  Jednak własny blog to co innego . Po prostu bierzesz pan swoje sprawy w swoje ręce. Kapitalizm górą!
  A może jednak spółdzielnia Polska?
 • Chwalebna misja
  tylko skąd na to bierzecie czas, czyli pieniądze ?
 • @Ex admin 14:40:08
  nawet wydanie dwóch cudzych powieści w jednym tomie może być nie tylko twórcze, ale wręcz odkrywcze,

  ci, co wklejają, niech wklejają, byle wklejki czytano,

  ci co " przetwarzają to, co ktoś kiedyś powiedział, napisał lub stwierdził", niech to robią nadal, na tym właśnie polega nauka i rozwój,

  a ci, którzy uważają, że wymyślili coś oryginalnego, a nie po prostu zapomnieli, skąd to znają, niech nadal myślą z dumą o sobie,

  a mnie cieszy każdy plagiat tego, co nieudolnie przetworzyłem i zamieściłem,

  pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 22:25:00
  Nie krytykuj siebie bo akurat Ty tych plagiatów mało popełniasz. Zresztą propagowanie czegoś co jest dobre ma duży sens w moim mniemaniu. Tak właśnie się zastanowiłem nad tym że nawet idąc do biblioteki w poszukiwaniu materiałów źródłowych też w jakimś sensie kopiuje się czyjąś pracę. A tak w ogóle to najgorszą rzeczą dla mnie w całym tym administrowaniu było to że musiałem oceniać to co inni napisali. Paskudnie się z tym czułem.
  Również pozdrawiam
  M
 • @klementyna 21:19:42
  Szanowna Klementyno własny blog ma swoje zalety to fakt. Jasne że to kosztuje. Praca i kasa jednak są potrzebne ale za to człowiek jest niezależny. Pisząc tu złapałem się kiedyś na tym że zamiast pisać to co myślę zaczynałem przejmować się stanem licznika. No i potrzebny mi był kubeł zimnej wody. Inna sprawa że nie wszystko co piszę ja lub moi koledzy jest interesujące dla ogółu. Np. ja mam traumę na punkcie kresów ze względów osobistych. Może dla innych to nudne ale do mnie ten temat wraca jak bumerang. Nie wiem czy mam prawo zamęczać tym innych. Pisząc tylko na portalu można łatwo popaść w sztampę. Dla przykładu jeśli napiszę że żydzi zrobili to czy tamto to wiem że 90% się ze mną zgodzi. Teraz pisząc o czerwonym harcerstwie zauważyłem że nie można podzielić świata na biały i czarny. Choć przekonania mówią mi jedno to fakty muszę zaakceptować czy chcę czy nie. Spółdzielnia Polska - bardzo chętnie ale pod warunkiem że będę zwykłym spółdzielcą i tak jak obiecałem postaram się wnieść swój wkład.
  Pozdrawiam
  M
 • @Ex admin 22:51:19
  Gdyby tak znaleźć trochę mądrych i uczciwych Polaków .
  Ale najgorsza jest ta pustynia !

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
 • @klementyna 12:06:11
  Dziękuję :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930